Firma

"Firma wyróżniona w Konkursie o Tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości 2009"

Spółka Kamereon Media zajmuje się produkcją filmową i telewizyjną. Realizujemy projekty na potrzeby biznesu oraz instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Współpracujemy ze stacjami TV i tworzymy własne produkcje filmowe.

więcej

Historia Kamereon Media

Dzieje firmy Kamereon Media to pasja, determinacja i dążenie do tego, aby robić w życiu to, co sprawia największą przyjemność. Praca staje się wtedy twórcza i owocna. Udało się nam to osiągnąć. Pasjonujemy się tworzeniem filmów od 11 lat, podczas których nieprzerwanie gromadziliśmy wiedzę, umiejętności i doświadczenie działając zarówno w kinie offowym, jak i w branży zawodowej. Taki kapitał pozwolił nam w 2006 roku stworzyć firmę, dzięki której całą energię poświęcać możemy na to, co robiliśmy dawniej głównie w czasie wolnym. Od tamtego momentu tworzymy coś, co sprawia przyjemność nie tylko nam, ale i naszym Klientom.

Pierwsze prace nad powstaniem Kamereon Media rozpoczęliśmy pod koniec roku 2004. Wtedy to we dwóch - Mateusz Leoński i Marek Polaszewski, podjęliśmy decyzję o stworzeniu firmy, która poprawi jakość produkcji filmowej na rynku, a przy okazji doskonale rozwinie nasze wcześniejsze pasje. Osobiście bowiem znaliśmy się już wiele lat wcześniej. Pracowaliśmy wspólnie przy filmach offowych, działaliśmy w klubach filmowych i spotykaliśmy się na licznych festiwalach. W końcu jednak podjęliśmy decyzję o tym, że stworzymy spółkę.

W roku 2005 powstał biznesplan i została opracowana strategia działania. Pierwsza połowa roku 2006 to czas przeznaczony na pozyskanie funduszy, dokładne analizy otoczenia rynkowego i niezbędne konsultacje. Przygotowania pod przyszłą działalność zakończyły się pełnym sukcesem - otrzymaliśmy dwie dotacje inwestycyjne z Europejskiego Funduszu Społecznego, za które zakupiliśmy niezbędny sprzęt profesjonalny. Poza tym jeszcze przed oficjalnym zarejestrowaniem spółki, zdobyliśmy pierwszych kluczowych klientów.
Z dniem 1.11.2006 działalność została sformalizowana i firma Kamereon Media zaistniała na rynku.

W lipcu 2007 roku przenieśliśmy siedzibę pod nowy adres - ul. Heleny Szafran 3a w Poznaniu w dzielnicy Podolany, gdzie mieścimy się po dziś dzień.

Dzień 1.09.2009 to kolejny krok w kierunku rozwoju firmy i budowania marki Kamereon Media. Od tego dnia firma funkcjonuje jako Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością a kapitał zakładowy 72 000,00 zł daje spółce jedną z pierwszych pozycji pod tym względem wśród podobnych firm zarejestrowanych w Wielkopolsce. 

W dniu 7.12.2009 nasza spółka została wyróżniona w konkursie o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. Kapituła konkursu doceniła bardzo dobrą sytuację ekonomiczną naszej firmy, a także jakość oferowanych przez nas usług, skalę poczynionych inwestycji oraz opinię n.t. spółki wśród klientów i partnerów biznesowych. Otrzymując wyróżnienie, znaleźliśmy się w gronie prężnie rozwijających się i przyjaznych otoczeniu firm Powiatu Poznańskiego.

W styczniu 2010 po raz kolejny zostaliśmy docenieni. Projekt programu telewizyjnego "Na skrzydłach biznesu", autorstwa Mateusza Leońskiego, został bardzo wysoko oceniony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a tym samym zostały przyznane nam środki na jego produkcję. Koproducentem programu został Poznański Park Naukowo Technologiczny.

Rok 2010 to także kolejny rok inwestycji w sprzęt. Zakupiliśmy nowy kran kamerowy, system mini jazdy kamerowej, dwie lustrzanki, rejestrator na karty pamięci dołączany do kamer, profesjonalnego sunguna. Znacząco powiększył się również zasób pamięci w naszym filmowym archiwum - do kilkunastu TB.

Dla odmiany w roku 2011 postanowiliśmy położyć nacisk na zwiększenie pionu produkcyjnego. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dzięki nowym siłom szybko pozyskaliśmy finansowanie, z Estrady Poznańskiej, na produkcję filmu dokumentalnego poznańskiej reżyserki - Kasi Gondek.

Po więcej szczegółów z historii bardziej aktualnej zapraszamy do działu Aktualności.

wróć