Firma

"Firma wyróżniona w Konkursie o Tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości 2009"

Spółka Kamereon Media zajmuje się produkcją filmową i telewizyjną. Realizujemy projekty na potrzeby biznesu oraz instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Współpracujemy ze stacjami TV i tworzymy własne produkcje filmowe.

więcej

Technologie Kamereon Media

Obok współpracowników, drugą najmocniejszą stroną oraz obszarem ciągłych inwestycji firmy jest sprzęt, będący doskonałym uzupełnieniem naszych umiejętności. Posiadamy kompletne zaplecze techniczne pozwalające na sprawną, w pełni profesjonalną i kompleksową produkcję filmową i telewizyjną.

Zdjęcia realizujemy przede wszystkim w systemie Full HD (1080p). W zależności od potrzeb, używamy kranów i wózków kamerowych oraz systemu stabilizacji kamery steadicam. Do zdjęć z lotu ptaka używamy helikopterów typu Robinson, Błękitny lub jednostek zdalnie sterowanych. Realizujemy także zdjęcia w studio na blueboxie, przy czym posiadamy przenośny system bluebox prostej konstrukcji, pozwalający na realizację takich zdjęć w terenie.

W procesie montażu używamy zaawansowanych i profesjonalnych systemów edycji. Dysponujemy takimi platformami jak Edius, Final Cut Pro czy Adobe Premiere.

Pliki przeznaczone do kolaudacji lub często nawet ostateczne, trafiają do Klienta za pośrednictwem serwera ftp, co znacznie usprawnia proces produkcji i skraca do minimum proces przekazania materiałów. W ten sam sposób przekazujemy materiały źródłowe wchodzące do filmu (grafiki, podkłady dźwiękowe, nagrania lektorskie etc.).

Końcowy efekt pracy trafia do Klienta najczęściej w formie plików w wysokiej rozdzielczości, ale także na dyskach Blue Ray lub na kasetach typu Beta (emisje w stacjach TV).

Ponadto, w zależności od Państwa potrzeb, jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania - świadomi tego, że najważniejszy jest rozwój, a jedynym ograniczeniem może być tylko wyobraźnia.

Zapraszamy do obejrzenia poniższych filmimków poglądowych, prezentujących niektóre z posiadanych przez nas sprzętów :)

wróć

 • Kran kamerowy z elektroniczną głowicą

  kamery: Canon 7D, Canon XF300
  relizacja: Rafał Cielek, Marek Polaszewski

   

 • Ujęcia z GlideTracka we wnętrzu

  kamera: Canon 550D
  realizacja: Rafał Cielek

 • Ujęcia z GlideTracka w plenerze

  kamera: Canon 550D
  realizacja: Rafał Cielek

 • Ujęcia z kamery GoPro Hero HD

  realizacja: Marek Polaszewski