Firma

"Firma wyróżniona w Konkursie o Tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości 2009"

Spółka Kamereon Media zajmuje się produkcją filmową i telewizyjną. Realizujemy projekty na potrzeby biznesu oraz instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Współpracujemy ze stacjami TV i tworzymy własne produkcje filmowe.

więcej

Zarządzający Kamereon Media

Mateusz Leoński
Związany z filmem od 1995 roku kiedy to kręcił swoje pierwsze produkcje amatorską kamerą, która zupełnym przypadkiem znalazła się w jego domu. Przypadek ten naznaczył go tak mocno, że z filmem nie rozstaje się do dziś. Co prawda nie biega już z kamerą, ale w roli producenta czuje się najbardziej spełniony. W międzyczasie udało mu się przejść kilka szczebli edukacji - od specjalistycznych kursów z zakresu marketingu i zarządzania, poprzez socjologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a na produkcji filmowej w Łódzkiej Filmówce kończąc. Laureat nagród za swoje niezależne filmy, które były pokazywane na festiwalach i konferencjach naukowych w Polsce i zagranicą. Organizator wielu pokazów filmowych. Związany z poznańską Pracownią Socjologii Wizualnej zajmującą się badaniem współczesnej kultury obrazu. Oprócz ciągłego czuwania nad rozwojem Kamereona, wspólnie z żoną Joanną i jednym z przyjaciół z okresu studiów, współtworzy inne projekty biznesowe.

Marek Polaszewski
Pierwszy kontakt z kamerą - połowa lat 90. w poznańskim amatorskim klubie filmowym „AWA” - wylęgarni poznańskich filmowców niezależnych. Pierwsze ćwiczenia, pierwsze filmy, pierwsze festiwale - no i pierwsze nagrody, a co za tym idzie - pierwsze kontakty w świecie filmu.
Później - przez kilka lat - na rzecz edukacji pasję zamienił w hobby. Po skończeniu szkoły średniej i rozpoczęciu studiów wyższych na UAM - kierunek Etnologia i Antropologia Kulturowa - stwierdził, że w poznawaniu i opisywaniu świata czegoś mu brakuje - profesjonalnego patrzenia obrazem.
Z potrójną mocą wrócił w szeregi filmu. Ukończył Studium Realizacji Telewizyjnej w Poznaniu na kierunku Montaż Obrazu oraz Operator Kamery. Oba z wyróżnieniem. Jako zawodowy operator i montażysta podjął współpracę z czołowymi polskimi stacjami telewizyjnymi. Szybko jednak odkrył, że potrzebuje niezależności, tworzenia obrazów we własnym zakresie. W tej materii doskonale zrozumiał się ze wspólnikiem i przyjacielem z czasów kina offowego - Mateuszem Leońskim. W firmie kreuje pracę nad zdjęciami oraz odpowiada za realizację. Inicjator szalonych pomysłów, uczestnik dalekich ekspedycji, miłośnik ekstremalnych zdjęć.

wróć