Firma

"Firma wyróżniona w Konkursie o Tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości 2009"

Spółka Kamereon Media zajmuje się produkcją filmową i telewizyjną. Realizujemy projekty na potrzeby biznesu oraz instytucji publicznych i organizacji pozarządowych. Współpracujemy ze stacjami TV i tworzymy własne produkcje filmowe.

więcej

Edukacja fotograficzna na rzecz Afryki

Kamereon Media s.c. wraz z sekcją afrykanistyczną Studenckiego Koła Naukowego im. B. Piłsudskiego przy Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu (Sekcja Afrykanistyczna) brał udział we wspólnym projekcie Edukacja fotograficzna na rzecz Afryki.


Projekt przeprowadzony został we wrześniu 2008 roku wśród ludu Dogon, zamieszkującego Masyw Bandiagara na terenie Mali.

Ideą projektu było pobudzenie świadomości miejscowych społeczności w kwestii dokumentowania własnej kultury. W myśl szerzenia wiedzy fotograficznej, także poza Europą, Kamereon Media realizował projekt zarówno w kwestii materialnej jak i merytorycznej.

Zakupiliśmy proste cyfrowe aparaty fotograficzne marki HP i przekazaliśmy je trzem wiejskim szkołom Kraju Dogonów - w miejscowościach Damassongo, Tereli oraz Sonhgo. Creative manager firmy – Marek Polaszewski – odpowiedzialny za realizację projektu w Afryce, osobiście wręczył aparaty dyrektorom szkół i przekazał podstawy ich użytkowania. Inicjatywa ta spotkała się z ogromnym zaskoczeniem a zarazem entuzjazmem nauczycieli oraz uczniów.
Mamy nadzieję, że prezenty pozwolą Dogonom uchwycić pozostałości oryginalnej kultury, która nieuchronnie zanika na rzecz kultury globalnej.
Chcemy także zobaczyć efekty ich pracy. Nie będzie to jednak takie proste. Bardzo trudno bowiem jest utrzymać kontakty z wsiami leżącymi z dala od większych miast Afryki. 

Dogonowie - szczegóły projektu

wróć